Hírek
2011. December 07. 07:46, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
5 millió forintos plusz kiadást jelent a forint cseréje januártól

'Magyarország' felirattal bocsátják ki az új pénzérméket januártól. A fokozatos cserére azért van szükség, mert megváltozik az ország hivatalos elnevezése Magyar Köztársaságról, Magyarországra.
Ferenczi Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank készpénz logisztikai igazgatója a Gazdasági Rádiónak azt mondta, a műszaki átállás 5 millió forintos plusz kiadást jelent, ami eltörpül az érme és bankjegygyártás összköltsége mellett. Ezzel együtt a régi pénzérmék is forgalomban maradnak.A kibocsátás az 5, a 10, a 20, az 50, a 100 és a 200 forintos címletű érméket érinti.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani
2025. Április 05. 07:56, szombat | Belföld
Nagy Márton: elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai
Elfogadhatatlanul magasak a telekommunikációs szolgáltatások díjai, ezért a kormányzati elvárás az árkorlátozás - közölte Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Facebook-oldalán közzétett videóüzenetben pénteken.