Hírek
2017. Július 23. 09:42, vasárnap |
Külföld
Forrás: hirado.hu
Átadták a világ leghosszabb autópályáját

A 2582 kilométer hosszú út Pekinget köti össze Urumcsival – írta a hirado.hu.
Az autópályát még szombaton adták át, miután befejeződött a Góbi-sivatagon átfutó utolsó három szakasz építése – számol be a Mirror. A projekt utolsó szakasza kétmilliárd fontnyi összegbe került.
Az új útvonalnak köszönhetően az autósok 1300 kilométert spórolhatnak meg. Az illetékesek szerint a gigantikus beruházásnak köszönhetően lehetőség nyílik a fejlődési egyenlőtlenségek felszámolására.
Az írás idézi a China Daily cikkét, mely szerint 2012-óta 41 ezer kilométernyi autópályát adtak át, ami azt jelenti, hogy a 200 ezer főnél nagyobb települések 98 százaléka kapcsolódik az „ütőérhez”.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.