Városlista
2025. április 19, szombat - Emma

Hírek

2011. Július 18. 07:41, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Az óriáspandák titkos élete

Az óriáspandák titkos élete

A tudósok részletes kutatások után nemrégiben felfedezték, hogy a hím és a nőstény óriáspandák valójában egymástól távol, teljesen különböző élőhelyeken élnek.

 A felfedezés a szakemberek szerint sokat segíthet a vadon élő pandák védelmében, valamint abban is, hogy hogyan engedjék szabadon a fogságban élő állatokat.

A kutatók a kínai Liangshan-hegységben tanulmányozták az óriáspandák mozgását - elsősorban szemtanúk segítségével és az állatok által hátrahagyott ürülék elemzésével. Az ürülék további fontos szerepet is játszott a tanulmányban, hiszen ebből a tudósok meg tudták állapítani az állatok nemét is - írja a Journal of Zoology.

Végül arra a következtetésre jutottak, hogy míg a nőstény pandák sokkal szívesebben élnek a magasabban fekvő tűlevelű erdőkben, illetve a meredekebb hegyoldalakon található vegyes erdőségekben, addig a hímek hatalmas területeket vándorolnak be.

A szakemberek szerint erre az a magyarázat, hogy a nőstényeknek biztos helyekre van szükségük az utódok világra hozásához és a kicsik felneveléséhez, és az is fontos szempont, hogy a bambusz utánpótlás folyamatos legyen - a hímek ezzel szemben szabadon vándorolhatnak. Ez azonban azt is jelenti, hogy a nőstényeket és a kölyköket sokkal súlyosabban érinti az élőhelyek zsugorodása, amire a jövőben a környezetvédőknek jobban oda kell figyelniük.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: kutatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 19. 08:31, szombat | Belföld

Nagy István: a saját állatai megóvása érdekében minden gazdálkodó továbbra is tartsa be a hatósági előírásokat

Nagy István nyomatékosan ismét arra kért minden gazdálkodót, hogy a saját állataik megóvása érdekében továbbra is tartsák be a hatósági előírásokat; csak az lépjen be az állattartó telepre, akinek jelenléte elengedhetetlen.

2025. Április 18. 09:47, péntek | Belföld

ÉKM: jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése

Jó tempóban halad a Déli Körvasút 2. ütemének építése, a beruházás az elmúlt 100 év legjelentősebb budapesti vasútfejlesztése

2025. Április 18. 09:45, péntek | Belföld

Meteorológia: Mezőkovácsházán 30,6 Celsius-fok volt csütörtök délután

Csütörtökön először haladta meg a hőmérséklet Magyarországon ebben az évben a 30 Celsius-fokot - közölte a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán.