Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2020. Május 24. 07:50, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/police.hu

Elfogták a fegyveres rablót Szegeden - VIDEÓ

Elfogták a fegyveres rablót Szegeden - VIDEÓ

Az elkövetéstől számított egy órán belül elfogták a rendőrök azt az 51 éves szegedi férfit, aki egy virágboltot rabolt ki, és korábban egy postánál is próbálkozott a Tisza-parti városban

- tájékoztatta a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense szombaton az MTI-t.

Várkonyi Gergely közölte, a férfi szombaton pár perccel 14 óra után fegyverrel ment be az egyik szegedi virágboltba. Pénzt követelt, és miután azt megkapta, elmenekült a helyszínről.

A rendőrök a bejelentéstől számított egy órán belül azonosították, majd a közelben elfogták az 51 éves helybeli férfit. Az adatgyűjtés során megállapították, hogy két nappal korábban a férfi próbálta meg kirabolni Szegeden, a Csongrádi sugárúton lévő postát is.

A rendőrök a gyanúsított lakásán tartott kutatás során lefoglalták az elkövetéskor használt lőfegyvert, valamint a ruházatot. A férfi ellen - őrizetbe vétele mellett - fegyveresen elkövetett rablás bűntette és lőfegyverrel visszaélés bűntette miatt indítottak eljárást - tudatta a százados.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.