Városlista
2025. április 9, szerda - Erhard

Hírek

2020. Január 17. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítélték egy pornográf gyerekképeket gyűjtő debreceni férfit

Elítélték egy pornográf gyerekképeket gyűjtő debreceni férfit

Egy év börtönre ítélt a Debreceni Járásbíróság első fokon egy férfit, aki a számítógépén gyermekpornográfiát ábrázoló képeket tárolt. A vádlott számítógépét lefoglalták és elkobozták a merevlemezt

- tájékoztatta a Debreceni Törvényszék szóvivője csütörtökön az MTI-t. Dobó Dénes közölte: a férfi a bíróság előkészítő ülésén beismerő vallomást tett, a terhére rótt bűncselekmény elkövetését elismerte, a tárgyaláshoz való jogáról lemondott.

A vádlott 18 évesnél fiatalabbakról készült pornográf képek letöltésével és tárolásával követte el a tiltott pornográf felvétellel visszaélés bűntettét.

A tényállás szerint a debreceni férfi 2016 októberétől 2018. április 25-éig otthonában az internetről rendszeresen töltött le gyermekről készült olyan képeket, amelyek a nemiséget súlyosan szeméremsértő nyíltsággal ábrázolták. A 39 éves vádlott 952 ilyen képet töltött le számítógépének merevlemezére és mentett el, de mással nem osztotta meg őket. A férfi számítógépén csaknem négyezer olyan fényképfelvétel is volt, amely a gyermekeket erotikus jelleggel, bár nem súlyosan szeméremsértő nyíltsággal ábrázolta, ugyanakkor szexuális kizsákmányolásuk során készült.

Fejes Sándor bíró az ítélet indoklásában elmondta, hogy a büntetett előéletű vádlott által elkövetett bűncselekmény társadalomra veszélyessége magas, és a képek nagy mennyiségét szintén súlyosító körülményként értékelte. Ugyanakkor enyhítő körülményként vette figyelembe a férfi beismerő vallomását, valamint azt, hogy gondozásra szoruló nagykorú hozzátartozója van.

Az ítélet nem jogerős, mert a vádlott és védője enyhítésért fellebbezett, az ügyész pedig három nap gondolkodási időt kért.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.