Hírek
2019. Március 08. 11:57, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elítéltek egy varázsgomba-termesztőt

Hat év fegyházbüntetésre ítéltek csütörtökön egy férfit, aki úgynevezett varázsgombát termesztett és más kábítószert is értékesített - tájékoztatta a Budapest Környéki Törvényszék az MTI-t.
A törvényszék ítéletében az áll: a vádlott a jelentős mennyiséggel elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntettét valósította meg. Legkorábban büntetés kétharmadának kitöltése után bocsátható feltételes szabadságra. A bíróság háromszázezer forint vagyonelkobzást is elrendelt.
Mint írták, a vádlott természetgyógyászattal foglalkozott, masszőrként, valamint takarítóként végzett alkalmi munkákból élt, és vendégeinek kezdte el értékesíteni az általa budapesti és nagykátai ingatlanokon előállított marihuánát. 2014-ben a varázsgomba nevű szer termesztéséhez szükséges eszközöket szerzett be Hollandiából. Eleinte csak saját fogyasztásra termesztette a gombát, később ismerőseinek el is adott belőle, és száz gramm marihuánát is értékesített.
Az elsőfokú ítélet ellen az ügyész súlyosításért fellebbezett, a vádlott és védője pedig három nap gondolkodási időt kért.
Az összefoglaló néven általában varázsgombaként emlegetett gombafajokban (leginkább a Psylocibe nemzetségben) megtalálható a pszilocibin nevű pszichoaktív alkaloid, amely hallucinogén hatású.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok