Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2011. Szeptember 06. 07:23, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Jó lesz az idei bor

Jó lesz az idei bor

A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) idén 400-450 ezer tonna szőlőtermésre számít, melyből mintegy hárommillió hektoliter újbort készíthetnek a borászok - írja a Magyar Nemzet.

Bár a becslés még korai, a jó termés csak akkor lesz, ha az őszi időjárási viszonyok ideálisak maradnak.

Nyers Ágnes, a HNT szakértője a szervezet honlapján közzétett elemzésében hívja fel a figyelmet, hogy a tavaszi fagyok és a szélsőséges időjárás kis mértékű terméskiesést okozott az egyes borvidékeken, de további csapadékra már nem lenne szükség.

A hazai felvásárlók az alacsony termés miatt tavaly azt is megélhették, hogy a cseh és a szlovák kereskedők kiviszik az országból a szőlőt - emlékeztet a Magyar Nemzet. A HNT-hez beérkezett előzetes jelzések alapján a fehér szőlő iránt most is nagy a külföldi érdeklődés, így a tavalyinál kedvezőbb árakkal indult a szüret.

A hazai export szempontjából kedvező lehet, hogy a nemzetközi ízlés a gyümölcsízű, könnyebb fehérborokat részesíti előnyben. Az Agrárgazdasági Kutatóintézet adatai szerint az idei első fél évben hazánkban négy százalékkal nőtt az asztali és tájborok értékesítése az előző évi azonos időszakhoz képest.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: bor

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.