Hírek
2015. Augusztus 01. 00:00, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Mallorca fővárosa nem akar több bikaviadalt

Egy jelképes döntéssel Mallorca fővárosának önkormányzata kinyilvánította, hogy állatvédelmi okokból ellenzi a bikaviadalokat - számolt be a döntésről a spanyol sajtó pénteken.
Palma de Mallorca városának arra nincs hatásköre, hogy betiltsa a viadalokat, a szimbolikus döntést azután hozta meg, hogy állatvédők 130 ezer aláírást gyűjtöttek a bikák védelmében.
A város "bikaviadal-mentesnek" nyilvánítását az állatvédők az első nagy sikerként értékelték és abban bíznak, hogy a Baleári-szigetek többi városa is csatlakozik a kezdeményezéshez, így végül elérik a viadalok betiltását a tartományi kormánynál.
Spanyolország két tartományában már sikerrel jártak. A Kanári-szigeteken 1991 óta, Katalóniában 2004 óta nem rendeznek bikaviadalokat, több helyen pedig népszavazást terveznek a kérdésről.
Viszont van, ahol épp ellenkező irányú a folyamat: San Sebastian városában a tiltórendeletet vonták vissza és hamarosan újra megnyitják az arénát a közönség előtt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:44, csütörtök | Külföld
Egy politikai múlttal nem rendelkező orvos lett Szerbia új miniszterelnöke
Megválasztotta Szerbia új kormányát az ország parlamentje szerdán, az új miniszterelnök a politikai múlttal nem rendelkező Djuro Macut endokrinológus lett.
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.