Hírek
2011. Szeptember 17. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Napi egy alma távol tartja a stroke-ot

A Stroke című folyóiratban jelent meg az a tanulmány, amely szerint már napi egy alma vagy körte elfogyasztásával csökkenthető a szélütés előfordulásának kockázata.
A holland kutatók elmondták: egyelőre nem tudják, hogy mi az oka a pozitív hatásnak.
A tudósok elmondása szerint hasonlóan jó hatással van az egészségre a többi fehér húsú gyümölcs és zöldség, például a banán vagy a karfiol mindennapos fogyasztása is. A megfigyeléses vizsgálatok során kiderült: akik ezekből az élelmiszerekből a legtöbbet fogyasztották, azoknál a stroke kockázata 52 százalékkal csökkent.
Az eredmények kiértékelésekor arra a következtetésre jutottak, hogy 25 gramm fehér húsú gyümölcs, illetve zöldség elfogyasztása 9 százalékkal csökkentheti a szélütés előfordulásának esélyét. Viszonyításképpen: egy alma átlagos súlya 120 gramm.
A szakemberek nagy meglepetésére ugyanakkor nem találtak kapcsolatot a stroke kialakulási esélyének csökkenése és a zöld, a sárga, illetve a vörös és lila gyümölcsök és zöldségek fogyasztása között, pedig ezeknek az élelmiszereknek a jótékony hatásairól sokkal sűrűbben szólnak tanulmányok.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.