Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2021. Május 06. 18:01, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti

Péntek éjfélig várják a 16-18 évesek regisztrációját

Péntek éjfélig várják a 16-18 évesek regisztrációját

Péntek éjfélig várják a 16-18 évesek regisztrációját a vakcinainfo.gov.hu-n - emelte ki a Nemzeti Népegészségügyi Központ járványügyi osztályvezetője az operatív törzs nevében a csütörtöki online sajtótájékoztatón.

Galgóczi Ágnes hozzátette: az ő időpontfoglalási lehetőségük várhatóan a jövő hét elején megnyílik az oltásra.

A szakember elmondta azt is: harminc százalékkal csökkent Magyarországon a regisztrált koronavírus-fertőzöttek száma a 17. héten az előző heti adatokhoz képest, 12 716 új fertőzést regisztráltak, szemben a 16. heti 18 284 esettel.

A múlt héten a legtöbb új fertőzöttet, az összes eset 13,5 százalékát Pest megyében, 12,5 százalékát pedig Budapesten azonosították. A legnagyobb arányban, 44 százalékkal Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében csökkent az új fertőzöttek száma, Somogyban 41, Heves megyében 39 százalékos volt a csökkenés.

A járvány kezdete óta a fertőzöttek 23 százaléka a 40-49 évesek, 17 százaléka az 50-59 évesek, 16 százaléka a 30-39 évesek korcsoportjából került ki, míg a 65 év felettiek alig több mint 12 százalékkal reprezentáltak - ismertette.

Galgóczi Ágnes megismételte, hogy immár három fajta oltóanyagra - Szputnyik V-re, Sinopharmra és AstraZenecára - lehet a regisztráltaknak oltási időpontot foglalni.

Elmondta, hogy csütörtökön további 64 800 adag Moderna-vakcina érkezik Magyarországra, ebből a szociális intézmények részesülnek, illetve második körös oltásokra használják fel.

Hozzátette, hogy megkezdődött a Janssen-vakcina felhasználása az oltóbuszokon, illetve ebből a készítményből jövő héten a háziorvosok is kapnak majd, akik saját praxisukban oltják a regisztráltakat.

Az osztályvezető felhívta a figyelmet arra, hogy a védelmi intézkedéseket, a maszkviselési és távolságtartási kötelezettséget továbbra is be kell tartani ahhoz, hogy a kedvező járványügyi tendencia megmaradjon.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.