Hírek
2016. Március 20. 00:34, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Szakértő: a bérfejlesztés járulhat hozzá a gazdaság fejlődéséhez

A bérfejlesztés járulhat hozzá a magyar gazdaság fejlődéséhez a következő időszakban - mondta Csath Magdolna közgazdász szombaton az M1 aktuális csatornán.
A közgazdász elmondta: a magyar gazdasági növekedést 2015-ben jelentősen meghatározta a sok infrastrukturális beruházás, amelyeket az uniós támogatások gyors lehívásával finanszíroztak.
Erre idén valószínűleg nem lesz lehetőség, mivel az uniós pályázatok még nem jelentek meg, így a lehívásukra is csak később lesz esély.
A szakember szerint a kormány láthatóan az ingatlanpiac fejlesztésével próbálja kezelni a problémát, de ide tartozhat a bérfejlesztés is.
Csath Magdolna rámutatott: a KSH adatai szerint Magyarország jelenleg az unió "sereghajtói" közé tartozik a bérek tekintetében, amelyek növelése a gazdaságra is jó hatással lenne.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.