Hírek
2021. Március 25. 18:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Teljesen teret hódított a brit mutáns Magyarországon

A megbetegedések szinte száz százalékát már a koronavírus brit variánsa okozza Magyarországon - közölte az országos tisztifőorvos az operatív törzs online sajtótájékoztatóján csütörtökön.
Müller Cecília kifejtette, ez fertőzőképesebb - egy ember négy másikat tud megbetegíteni - és súlyosabb, nem ritkán kórházi kezelést igénylő megbetegedést okoz; míg március elején az új esetek 70-80 százalékáért volt felelős, addig mostanra "tért hódított".
Jelezte, elkezdték kidolgozni a pedagógusok oltásának részletes tervét, egyúttal arra kérve őket, hogy regisztráljanak.
Szólt arról is, kijelöltek hét laboratóriumot, amelyek a vírus változását fogják aktívan követni, így pontos képet adnak a járványügyi intézkedésekhez, azok esetleges módosításához. Jelenleg zajlik a laborok felkészítése, a reagensek beszerzése.
Müller Cecília közölte továbbá, csütörtök délutántól egy internetes felületen bárki megnézheti, hogy érvényes-e az oltási regisztrációja, mindössze a születési dátumát és a taj-számát kell megadnia.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével
Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.
2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld
Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon
2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld
Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen
Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.