Hírek
2018. Március 05. 13:14, hétfő |
Külföld
Forrás: mti
Többeket őrizetbe vettek Belgiumban terrorizmus miatt

Nyolc embert őrizetbe vettek a múlt hét végén Belgiumban, mert a hatóságok gyanúja szerint merényletre készültek az országban - jelentette hétfőn a helyi média névtelenséget kérő rendőrségi forrásokra hivatkozva.
A gyanúsítottakat a brüsszeli Molenbeek negyedben, illetve a flandriai Geraardsbergenben és Mechelenben állították elő, ahol a rendőrök vasárnap több házkutatást tartottak. Az akció során nem találtak sem fegyvereket, sem pedig robbanóanyagokat - tájékoztatott a La Derniere Heure című belga napilap.
Előzetes letartóztatásukról valószínűleg hétfő délután dönt a bíróság.
A szövetségi ügyészség egyelőre nem kommentálta a sajtóhíreket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld
A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás
Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték
2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert
Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.